Lutownice i akcesoria do lutowania

Lutownica to jedno z podstawowych urządzeń, które powinno znaleźć się w przydomowym warsztacie każdego majsterkowicza. Bez lutownicy nie obejdą się także mechanicy i serwisanci, którzy łączą elementy metalowe za pomocą spoiny lutowniczej.

Lutownice oporowe (grzałkowe) wytwarzają ciepło dzięki wbudowanej grzałce kierującej temperaturę do grotu lutownicy. Zasilacz lutownic oporowych umieszczony jest na zewnątrz urządzenia, dzięki temu są one bardzo lekkie i kompaktowe, a przez to doskonale sprawdzają się do amatorskiego użytku, nieskomplikowanych napraw oraz prac hobbystycznych. Lutownice oporowe mają wymienne groty, dzięki czemu można dopasować ich rozmiar i kształt do aktualnej pracy. Wśród ich zalet należy wymienić także atrakcyjną cenę

Lutownice transformatorowe to większe i wydajniejsze urządzenia lutownicze, które energię cieplną generują dzięki przepływowi prądu o dużym natężeniu przez drut oporowy, który jednocześnie stanowi grot lutownicy. Lutownice transformatorowe – jak sama nazwa wskazuje – wewnątrz korpusu mają zaimplementowany transformator, który zapewnia odpowiedni amperaż i woltaż urządzenia. Lutownice tego typu szybciej się nagrzewają i idealnie sprawdzają się do lutowania większych powierzchni, grubszych kabli czy innych elementów, których lutowanie lutownicą oporową byłoby zbyt czasochłonne lub niemożliwe.

Lutownice i akcesoria do lutowania

Podkategorie

Aktywne filtry:

Zadzwoń do nas Wyślij wiadomość