Imadło do rur - Pionier

Imadło do rur - Pionier

Jeszcze do początku lat 90-tych ubiegłego wieku imadło hydrauliczne do rur, popularny „Pionier” było jednym z podstawowych narzędzi pracy w każdej firmie zajmującej się wykonywaniem instalacji sanitarnych. Stanowiło wygodne, przenośnie stanowisko pracy do cięcia, gwintowania i gięcia rur stalowych. W późniejszym okresie coraz bardzie popularne i tańsze stawały się systemy rur z tworzyw sztucznych, łatwe w montażu i późniejszym utrzymaniu, wypierając coraz szybciej rury stalowe z instalacji wody i centralnego ogrzewania. Wydawać by się mogło w związku z tym, że imadła hydrauliczne typu pionier przestaną być używane. Jednak nic bardziej mylnego.

Ściski drewniane - do czego służą?

Ściski drewniane - do czego służą?

Ściski stolarskie drewniane

Ścisków stolarskich nie może zabraknąć w żadnym warsztacie i stolarni, a nawet gospodarstwie domowym. Ich zakres zastosowań jest niezwykle szeroki. Ściski okazują się niezbędne podczas wykonywania i montażu mebli, klejenia przedmiotów, itp. Są powszechnie wykorzystywane do zamocowania obrabianego materiału podczas jego obróbki, np. cięcia, szlifowania, malowania, polerowania itp. W każdym warsztacie znajdują one wiele różnych zastosowań..

Dłuta

Dłuta "rybi ogon" MHG - dłuta do połączeń jaskółczy ogon

DŁUTA MHG FISHTEIL (rybi ogon) – niezbędne w każdym warsztacie

Dłuta rybi ogon marki MHG to specjalistyczne narzędzia przeznaczone do wykonywania podcięć, wczepów, obróbki narożników, obróbki połączeń na jaskółczy ogon. Kształt ostrza oraz przewężone długie prowadzenie ostrza  sprawiają, że dłuta te są idealne do prac w narożach, skosach oraz wczepach. Poniżej przedstawiamy pełną charakterystykę dłut typu "fishteil".

Dłuta stolarskie Narex Wood Line i Narex Premium - porównanie

Dłuta stolarskie Narex Wood Line i Narex Premium - porównanie

DŁUTA NAREX WOOD LINE I PREMIUM – porównanie

Jedną z najczęściej poruszanych przez naszych klientów kwestii jest pytanie, które dłuto marki Narex mają wybrać, serii Premium czy Wood Line i czym one się różnią. Podstawową, widoczną na pierwszy rzut oka różnicą jest kształt i wykonanie rękojeści, ale różnic jest dużo więcej. Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę obu serii dłut, która pomoże wybrać najbardziej optymalne dla Państwa potrzeb dłuto firmy Narex

Instrukcja montażu imadła stolarskiego do strugnicy

Instrukcja montażu imadła stolarskiego do strugnicy

Wiele stolarni oraz majsterkowiczów decyduje się na samodzielne przygotowanie strugnicy dostosowanej do ich potrzeb. Stoły warsztatowe (strugnice) wyposażone są zazwyczaj w dwa zaciski - imadła stolarskie zapewniające pewne mocowanie obrabianych elementów. Przy wyborze odpowiedniego imadła należy kierować się trwałością i jakością wykonania narzędzia, gdyż używane są one zazwyczaj wiele lat. Gwint powinien być wykonany precyzyjnie, a prowadnice masywnie, aby imadło prawidłowo funkcjonowało. Po zakupie imadła powstaje pytanie jak zamontować imadło stolarskie do stołu warsztatowego? Poniżej przedstawiamy szczegółową instrukcję montażu imadła stolarskiego do strugnic różnych typów.

Ściski Maxipress najmocniejsze w swojej klasie

Ściski Maxipress najmocniejsze w swojej klasie

Ściski serii Maxipress hiszpańskiej firmy PIHER są idealnym rozwiązaniem dla producentów konstrukcji drewnianych, ciesielskich czy domów z drewna. Są niezastąpione przy budowie tarasów i altan, a także klejeniu i łączeniu dużych elementów drewna. Tajemnica Maxipress tkwi w ich budowie i zastosowanych rozwiązaniach gwintu, który pozwala na uzyskanie nacisku od 900 kg przy wersji F do 2200 kg w wersji XXL. Takim wynikiem, w klasie ścisków premium, wyraźnie dominują nad konkurencyjnymi narzędziami.

Kategorie

Producenci

  • Dostawa gratis

PShowBlog Kategorie

Zadzwoń do nas Wyślij wiadomość