Ściski drewniane - do czego służą?

Ściski drewniane - do czego służą?

Ściski stolarskie drewniane

Ścisków stolarskich nie może zabraknąć w żadnym warsztacie i stolarni, a nawet gospodarstwie domowym. Ich zakres zastosowań jest niezwykle szeroki. Ściski okazują się niezbędne podczas wykonywania i montażu mebli, klejenia przedmiotów, itp. Są powszechnie wykorzystywane do zamocowania obrabianego materiału podczas jego obróbki, np. cięcia, szlifowania, malowania, polerowania itp. W każdym warsztacie znajdują one wiele różnych zastosowań..

Instrukcja montażu imadła stolarskiego do strugnicy

Instrukcja montażu imadła stolarskiego do strugnicy

Wiele stolarni oraz majsterkowiczów decyduje się na samodzielne przygotowanie strugnicy dostosowanej do ich potrzeb. Stoły warsztatowe (strugnice) wyposażone są zazwyczaj w dwa zaciski - imadła stolarskie zapewniające pewne mocowanie obrabianych elementów. Przy wyborze odpowiedniego imadła należy kierować się trwałością i jakością wykonania narzędzia, gdyż używane są one zazwyczaj wiele lat. Gwint powinien być wykonany precyzyjnie, a prowadnice masywnie, aby imadło prawidłowo funkcjonowało. Po zakupie imadła powstaje pytanie jak zamontować imadło stolarskie do stołu warsztatowego? Poniżej przedstawiamy szczegółową instrukcję montażu imadła stolarskiego do strugnic różnych typów.

Ściski Maxipress najmocniejsze w swojej klasie

Ściski Maxipress najmocniejsze w swojej klasie

Ściski serii Maxipress hiszpańskiej firmy PIHER są idealnym rozwiązaniem dla producentów konstrukcji drewnianych, ciesielskich czy domów z drewna. Są niezastąpione przy budowie tarasów i altan, a także klejeniu i łączeniu dużych elementów drewna. Tajemnica Maxipress tkwi w ich budowie i zastosowanych rozwiązaniach gwintu, który pozwala na uzyskanie nacisku od 900 kg przy wersji F do 2200 kg w wersji XXL. Takim wynikiem, w klasie ścisków premium, wyraźnie dominują nad konkurencyjnymi narzędziami.

Imadła stolarskie YORK - znane, trwałe, niezawodne

Imadła stolarskie YORK - znane, trwałe, niezawodne

Dzięki licznym zapytaniom klientów wprowadzamy do oferty imadła i zaciski renomowanej firmy YORK. YORK jest czeskim producentem imadeł o prawie 100-letniej tradycji. Dewizą firmy jest "tradycja-jakość-niezawodność" i takie właśnie są produkty oferowane przez YORK.

Kategorie

Producenci

  • Dostawa gratis

PShowBlog Kategorie

Zadzwoń do nas Wyślij wiadomość