Ściski Maxipress najmocniejsze w swojej klasie

Ścisk Maxipress Piher

Decyduje o tym przede wszystkim jakość zastosowanych komponentów. Ona zdecydowanie wyróżnia ściski firmy PIHER, które wykonane są ze stali najwyższej jakości. Najbardziej istotne jest to w szynie, co gwarantuje długi cykl życia, bez ryzyka uszkodzeń. Konstrukcja żeliwnych szczęk została wzmocniona, tak aby zminimalizować ryzyko pęknięcia, nawet jeśli przekroczony zostanie maksymalny nacisk.

Natomiast zastosowany „stoper” zapobiega samoczynnemu opadaniu dolnej szczęki, gwarantując użytkownikowi bezpieczną pracę. Zakrzywiona szczęka górna pomaga w pracy wokół kątów i wypustów, a rowkowana powierzchnia szczęki ułatwia chwytanie rurek, profili i elementów o niestandardowym kształcie.

Hamulec na ścisku Piher

Najważniejszy jest jednak gwint, a właściwie jego opatentowana podwójna konstrukcja, tzw. gwint w gwincie. Takie rozwiązanie zwielokrotnia siłę i prędkość posuwu, a trójkątne zęby gwarantują prosty ruch. Jednocześnie gwint jest całkowicie osłonięty, co pozwala na używanie ścisku w ekstremalnych warunkach, bez ryzyka uszkodzenia lub zanieczyszczenia gwintu.

W połączeniu z łamaną rączką, która dodatkowo wspiera system zaciskający w ścisku Maxipress, jest to bezkonkurencyjne rozwiązanie. W ofercie znajdują się dodatkowe akcesoria, jeszcze bardziej zwiększające efektywność ścisków Piher.

Materiał firmy ITA TOOLS

Product added to wishlist
Product added to compare.

Witaj, w sklepie używamy ciasteczek (cookies) - więcej w naszej Polityce Prywatności